امروز

پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۱:۴۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

پایگاه خبری و تحلیلی آوای خوزستان: فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مسجدسلیمان از ممنوعیت بکارگیری و استخدام مشمولان غایب در ادارات و موسسات دولتی و غیر دولتی خبر داد.

سرهنگ ” حمیدر رضا بهاروند ” در تشرح ماده ۶۲ قانون خدمت وظیفه عمومی اظهار داشت: استخدام مشمولان در وزارتخانه ها، موسسات وابسته به دولت، کارخانه ها، کارگاه ها و موسسات خصوصی بدون داشتن معافیت دائم و کارت پایان خدمت ممنوع است.

گفتنی است برابر ماده ۱۰ انجام امور زیر در مورد مشمولان وظیفه عمومی مستلزم ارائه مدرک دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از معاونت وظیفه عمومی و فتوکپی مدرک ارایه شده از جمله منضمات ضروری پرونده متشکله است.

۱- دریافت هرگونه وام و کمک های کشاورزی و صنعتی و دامداری و مسکن از طریق بانک های و وزارتخانه ها و موسسات دولتی وابسته به دولت و نهادهای قانونی

۲-کاندیدا شدن جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی و سایر شوراها و انجمن های قانونی
۳-تحویل اصل گواهی نامه یا پایان دوره های تحصیلی دیپلم و بالاتر از وزارتخانه مربوطه

۴-صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال و عضویت در شرکت های تعاونی

۵- دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته به نهادهای قانونی

۶- استخدام به هر صورت (رسمی، پیمانی، روزمزد و خرید خدمت) در وزارتخانه ها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و نهادهای قانونی و شرکت های دولتی
شایان ذکر است برابر تبصره ۳ ماده ۱۰ متخلفین از مقررات این ماده به محاکم قضائی معرفی می شوند مجازات اینگونه افراد برای بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز طبق قانون بودجه سالانه و نرخ اعلامی دولت است و بار دوم علاوه بر جریمه فوق ۳ ماه انفصال از خدمت و برای بار سوم و بالاتر انفصال از خدمات دولتی است.

برچسب ها:

لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  ممنوعیت بکارگیری و استخدام مشمولان غایب در ادارات و موسسات دولتی و غیر دولتی
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد