امروز

پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۱:۴۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

پایگاه خبری آوای خوزستان: جلسه کمیسیون انرژی مجلس با حضور وزیر نیرو برگزار گردید.

دکتر علیرضا ورناصری طی این نشست خطاب به علی اکبر محرابیان وزیر نیرو اظهار داشت : شما در بخش ۵ ازبخش آب و آبفای برنامه های خویش به تکمیل ۳۰ سد نیمه‌ تمام و احداث شبکه های آبیاری و زهکشی در سطح کشور به میزان ۱۲۵ هزار هکتار اشاره کردید که مطالعات این سدها و شبکه‌های آبیاری مربوط به ده‌ها سال پیش است، شرایط اقلیمی امروز با سالهای گذشته فرق کرده است.

 

وی افزود : این سدها و شبکه‌های آبیاری نیمه‌کاره باید مجددا با آمارها، نیازها و تخصیص‌های جدید مطالعه و بازبینی شودایشان تاکیدداشت بزنگاه های تنش زا و بحران آفرین در هرتدبیری لحاظ شود.

 

عضوکمیسیون انرژی مجلس بر تدوین دانش فنی به منظور بومی سازی سیستم های تبدیل انرژی های تجدیدپذیر تاکید کرد و گفت : وضعیت بدهی های انباشته به پیمانکاران نیرو و نیروگاه های بخش خصوصی هر چه زودتر باید تعیین تکلیف شود ضمن اینکه امروزه کشور به یک شرکت مادرِ تخصصیِ متصل به علم روز در زمینه‌ احداث و توسعه‌ خطوط فاضلاب بسیار نیاز دارد که متوقع هستیم به سرعت دردستور کار واقع شود.

وی با اشاره به ضرورت اجرای طرح های ارتقای راندمان نیروگاه ها، کاهش تلفات در شبکه انتقال و توزیع و نوسازی شبکه برق کشور بیان داشت: انتظار میرود مطالبات پرسنل مرتبط به وزارتخانه و تکریم و ایجاد انگیزه برای این کارکنان خدوم نیز پیگیری شود.

 

برچسب ها:

لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  با حضور علیرضا ورناصری جلسه کمیسیون انرژی مجلس با وزیر نیرو برگزار شد
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد