امروز

پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۲:۵۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

پایگاه خبری آوای خوزستان: روح اله جلیلی رئیس شورای اسلامی شهر در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر افزود: شورای اسلامی شهر در راستای هویت بخشی و سهولت در دسترسی به آدرس و شناسایی مسیرها، نامگذاری محلات و معابر شهری را آغاز و نامگذاری ۵ منطقه را مصوب نمود.

♦️جلیلی اظهار داشت: عدم نامگذاری محلات از مشکلات سطح شهر مسجدسلیمان بود که یکی از مطالبات بحق شهروندان در سالهای اخیر نیز بشمار می آمد، بر این اساس نامگذاری برخی محلات در دستور کار شورای شهر در این دوره قرار گرفت و علیرغم اینکه در سالهای گذشته برخی از بلوارها و میادین اصلی شهر بصورت پراکنده نامگذاری گردید اما نامگذاری رسمی در عمق محلات و کوچه ها برای اولین بار بعد از ۱۲۰ سال مدنیت استارت زده شد و در این مرحله که بیش از ۲۰ جلسه طی ماههای اخیر با حضور برخی افراد صاحب نظر تشکیل گردید، سعی بر این بود تا محلاتی که دارای نامهای قدیمی متناسب با هویت جمعی و اقبال عمومی اقشار ساکن بوده تغییر چندانی نداشته باشیم.

♦️روح اله جلیلی با اشاره به اینکه تابلوهای شناسایی معابر و محلات یکی از مهمترین ابزار برای دستیابی به نشانی‌ها و آدرس محلات است، ادامه داد: در راستای یکسان سازی، تعداد ۵۰۰ تابلو پلاکی برای محلات، طراحی، تهیه و آماده نصب در محلات و معابر سطح شهر است.

♦️رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه تابلوهای تهیه شده دارای مشخصه شهرداری مسجدسلیمان و نام کوچه و معابر اصلی و فرعی میباشد، گفت: امیدواریم با نصب این تابلوها در محلات و معابر سطح شهر، گام مهمی در جهت پاسخ به یکی از مطالبات بحق شهروندان و همچنین تسهیل در دسترسی ها و هویت بخشی شهری برداشته باشیم.

♦️روح اله جلیلی در خاتمه از شهروندان خواست، با این حرکت مهم و پراهمیت همکاری کنند و تاکید کرد: در ادامه از نظرات شورایاران و فعالان اجتماعی در این زمینه برای سایر محلات و معابر شهری بیشتر استفاده خواهد شد.

♦️گفتنی است: در این مرحله نام های پیشنهادی مناطقی همچون بلوار و لین های جهاد واقع در نفتک، تپه شهدا، منازل بنیاد مسکن و فرهنگیان، خیابانهای پشت ترمینال مسافربری، لین های سایپا و ترابری، مصوب گردید.

برچسب ها:

لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  در اقدامی قابل تحسین توسط شورای اسلامی شهر: نامگذاری ۵ منطقه از شهر مصوب گردید / استارت نامگذاری محلات شهر زده شد / برای اولین بار محلات مسجدسلیمان نامگذاری میشود
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد