امروز

یکشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۳:۲۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش آوای خوزستان_ سال گذشته که اجرای جاده اختصاصی دسترسی به سد رودبار و اتصال الیگودرز به مسجدسلیمان با پیگیری‌های دکتر خدابخشی نماینده مردم الیگودرز کلید خورد موجی از شادی و رضایت در بین مردم این شهرستان ایجاد گردید.

اجرای بخشی از این مسیر که در تعهد آب نیرو می‌باشد شامل سه قطعه است که یک قطعه از کاکلستان تا گله مویه را در برمی‌گیرد و تقریباً رو به اتمام است و دو قطعه دیگر از گلوند تا کاظم‌آباد و قلیان است که به‌رغم اینکه چند میلیارد تومان هزینه تملک و تسطیح بخشی از آن شده توسط آب نیرو حذف شد و بزرگ‌ترین زیان به طرح اتصال الیگودرز به مسجدسلیمان و سد روبار و در نهایت به شهرستان الیگودرز وارد شد.

بر اساس شنیده‌ها پس از اتمام قرارداد سپاسد مجری طرح سد رودبار، آب نیرو بعنوان کارفرمای طرح سد مذکور تصمیم دارد شرکت خصوصی معتبر را جایگزین سپاسد نماید و اعتبار قطعات یک و دو را صرف تکمیل باقیمانده عملیات سد رودبار نماید.

حال با توجه به اینکه اجرای جاده دسترسی به سد رودبار در تعهد وزارت نیرو قرار دارد چرا از تکمیل قطعات یک و دو سرباز می‌زند؟!

آیا در حالی که سپاسد به‌عنوان یکی از شرکت‌های باسابقه درخشان در اجرای طرح مذکور فعالیت خود را به‌رغم مشکلات اقتصادی موجود در حد قابل‌قبول به سرانجام رسانده، شایسته است شرکتی که تا کنون وظیفه احداث جاده دسترسی سد رودبار را عهده‌دار بوده جایگزین ادامه عملیات رودبار شود و با شرایط مذکور به‌راستی چه زمان مردم لرستان باید شاهد تکمیل این طرح باشند؟!

اما در خصوص سپاسد باید بگوییم از بدو شروع عملیات طرح رودبار و فعالیت شرکت سپاسد محرومیت‌زدایی در منطقه محروم بشارت ذلقی با اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی و آموزشی به‌عنوان یکی از افتخارات این شرکت همچون نگینی می‌درخشد و به درستی فلسفه وجودی سپاه پاسداران به منصه ظهور رسیده است و اگر بگوییم‌ سپاسد و در این ایام حتی بیش از دولت‌های اخیر در بخش محروم بشارت ذلقی به محرومان خدمات‌رسانی نموده بیراه نگفته‌ایم.

در رابطه با حذف اجرای دو قطعه از مسیر دسترسی سد رودبار اگر دولت کمبود اعتبار را بهانه نماید این سؤال در ذهن تداعی می‌شود که چرا پروژه‌های لرستان همواره باید تاوان تحریم و نبود اعتبار را بدهند؟!

هنوز یادمان نرفته که با کاهش ارتفاع سد کمندان و کم نمودن حجم آبگیری این سد به بهانه نبود اعتبار و… چه ظلم آشکاری در حق مردم شهرهای شرق لرستان شد و سکوت باعث تحقق خواسته‌ای غیر از مطالبات مردم گردید.

به هر حال آن‌گونه که شنیده‌ایم دکتر خدا بخشی پیگیری‌هایی در این خصوص و باهدف جلوگیری از حذف شرکت سپاسد و الزام وزارت نیرو به انجام تعهداتش انجام داده است اما جا دارد که مجمع نمایندگان لرستان و مدیریت استان نیز وارد عمل شده و از حق و حقوق مردم دفاع نمایند که یقیناً اگر اتحاد و یکدلی نمایندگان لرستان در گذشته‌ها وجود داشت امروز طرح قمرود در این حد ویرانی ببار نمی‌آورد و پتروشیمی لرستان مالک تازه نداشت.

برچسب ها:

لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  حذف دو قطعه از جاده الیگودرز به مسجدسلیمان، ظلمی آشکار
دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

  1. بختیاری

    اتحاد نمایندگان لر در مجلس برای پیگیری طرحهای آب و راه و نیرو و… و همچنین مسولان و مدیران و فرهیختگان و نخبگان و با همراهی و مطالبه گری مردم لرستانهای بزرگ برای پیگیری طرحهایشان.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد