امروز

یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۸:۱۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آوای خوزستان  :روز پنج شنبه مورخ ٩٩/١٢/٢١ جلسه بررسی مشکلات حوزه انتخابیه و پیگیری مصوبات گذشته با حضور قاسم سلیمانی استاندار خوزستان، دکتر علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، رضایی مدیر کل راه و شهرسازی، بهرامی نیا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، دکتر ایزدجو رئیس سازمان آب و برق، خدری رئیس شرکت توزیع برق استان، صادق حقیقی پور مدیر کل آبفا استان خوزستان و جمع دیگری از مدیران کل استانی برگزار شد.

بر اساس این گزارش دکتر علیرضا ورناصری با اشاره به مشکلات حاد و خاص، علی‌رغم وجود ظرفیت‌های بسیار حوزه انتخابیه خود ، بر روند پیشرفت و پیگیری کلیه مصوبات مطرح شده این حوزه به پاس سالها نادیده گرفته شدن حق و حقوق مردمان با اصالت و نجابت منطقه تاکید کرد.

در ادامه این جلسه قاسم سلیمانی دشتکی استان خوزستان با اشاره به مصوبات بسیار زیاد سال‌های قبل در خصوص سرنوشت این چهار شهرستان و عدم اجرای اکثر آنها گفت: برخی از پروژه ها نیاز به منابع مالی دارند، برخی نیاز به تعیین تاریخ و ضرب‌الاجل و برخی هم نیاز به پیگیری وزارتی، که بحمدلله در این جلسه کلیه مصوبات مرور و از لحاظ زمانی، مرجع رفع مشکل، محل تعیین منابع مالی دسته بندی شدند.

استاندار خوزستان در ادامه توضیحات خود بیان کرد: برای آبرسانی برخی روستاها تا خردادماه و برخی تا شهریور ماه زمان تعیین شد ، همچنین برخی جاده‌ها که زیرساخت‌های آنها آماده بود و نیاز به قیر داشت مقرر شد تا سه ماه آینده آسفالت شوند.

سلیمانی با بیان اینکه مقرر شد در این شهرستان ها ۱۴۵ کیلومتر تا آخر خردادماه آسفالت شود، اضافه کرد: برخی موارد را از جمله از طریق معاون رئیس جمهور در امور مناطق محروم و روستایی پیگیری کردیم و انشاءالله از منابع آنها استفاده کنیم و امیدواریم منابع تملک پروژه ها تقویت شود و پروژه‌هایی که برای اتمام آنها تاریخ مشخص شد به سرانجام برسد

در پایان این نشست، مصوبات به شرح زیر اعلام شد:

۱) مقرر گردید در خصوص تکمیل فرودگاه مسجدسلیمان تا روز چهارشنبه۹۹/۱۲/۲۷ ماده ۲۳ عمل شود. و حداکثر تا دوهفته بعد از آن عملیات اجرایی شروع شود.
۲) مقرر گردید تا روز شنبه ۹۹/۱۲/۲۳بودجه اصلاح شبکه آب مسجدسلیمان ابلاغ و در نیمه دوم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ پیمانکار شروع و تا پایان اردیبهشت ، پروژه به اتمام برسد.
۳) مقرر گردید تا ۳ ماه پس از این تاریخ در خصوص اتمام برق رسانی به شهرک دامپروری گلگیر اقدام گردد،ضمننا شرکت توزیع استان متعهد شد حداکثر تا یک هفته پس از درخواست هرکدام از متقاضیان واحدهای شهرک یاد شده در خصوص برق دارشدن آن واحد اقدام نماید.
۴) مقرر گردید آب و فاضلاب استان مشکل کمبود آب روستاهای هفتکل را حداکثر تا پایان خرداد مرتفع نماید.(۶ کیلومتر لوله ۶۰۰میلی متر)
۵) مقرر گردید تا هفته سوم فروردین ماه در خصوص تعیین تکلیف کانال های روباز فاضلاب شهرهفتکل در جلسه ای با حضور شهردار و فرماندار هفتکل و مدیرعامل آبفای استان خوزستان تصمیمات لازم اتخاذ و مشکل مرتفع گردد.
۶) مقرر گردید مدرسه شهید نادر جمالپور و شهید حاجی پور لالی تا اول مهرماه سال ۱۴۰۰ آماده بهره برداری شود.
۷) مقرر گردید در توزیع بودجه ۱۴۰۰ با هماهنگی و پیگیری اداره راه و شهرسازی استان و فرماندارشهرستان لالی، بودجه ای (متناسب با ترافیک منطقه) برای ، تعریض و استاندارد سازی جاده دوخطه مسجدسلیمان_لالی اختصاص یابد.
۸) مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی استان ، حداکثر تا یک سال نسبت به اتمام عملیات اجرایی پل جایگزین محور لالی_اندیکا اقدامات لازم انجام دهد.

۹) مقرر گردید توسط سازمان آب وبرق خوزستان ، عملیات اجرایی جاده جایگزین سد تراز لالی از تاریخ ۹۹/۱۲/۲۵ شروع به کار گردد.
۱۰) مقرر گردید جهت اتمام پروژه تامین آب شرب شهرستان لالی به صورت مشترک از منابع استانداری و سازمان آب و برق خوزستان (۲۵۰ میلیارد ریال) اعتبار تخصیص و حداکثر تا اول آبان ماه سال ۱۴۰۰ این پروژه به بهره برداری برسد.
۱۱) مقرر گردید تا پایان تیرماه عملیات اجرایی آسفالت ۱۴۵ کیلومتر از راه‌های روستایی( مسجد سلیمان ۶۰کیلومتر، لالی ۳۰کیلومتر ،هفتکل ۱۴ کیلومتر و اندیکا ۴۱کیلومتر) با اعتباری بالغ بر ۸۸۰میلیارد ریال توسط اداره کل راهداری استان به اتمام برسد.
۱۲) مقرر گردید مشکل آبرسانی ۳۴ روستای اندیکا با اجرای دو کیلومتر خط لوله پایین دست سد شهید عباسپور به روستای اسلام آباد و روستاهای مسیر تا پایان خرداد ماه برطرف گردد.
۱۳) مقرر گردیدبا ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سازمان آب و برق خوزستان، هشت کیلومتر خط لوله تامین آب شرب شهر آبژدان و بخش ها و روستاهای تابعه اجرا گردد.
۱۴) مقرر گردید تا زمانی که اراضی حاشیه آبی شهرستان های حوزه انتخابیه (مسجدسلیمان لالی هفتکل و اندیکا )، تملک نشده باشد ، در خصوص توسعه روستاها و شهرهای همجوار، از سوی سازمان آب و برق خوزستان ، ممانعتی به عمل نیاید.
لازم به توضیح است فاصله قانونی حریم از داغاب حداکثر ، حدود ۲۰۰ متر افقی می باشد.
۱۵) مقرر گردید آب و فاضلاب استان خوزستان تا پایان اردیبهشت ماه ۳۰۰ متر لوله جهت رفع مشکل تنش آب شرب در منطقه اندیکا با هماهنگی فرمانداری اندیکا اجرا و به بهره‌برداری برساند.

برچسب ها:

لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  *جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه با حضور دکتر علیرضا ورناصری، استاندار خوزستان و مدیران کل استان برگزار شد*
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانی