امروز

چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۱:۴۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

پایگاه خبری آوای خوزستان: در پی مکاتبات دکتر ورناصری نماینده شهرستانهای مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی با مقام عالی وزارت آموزش و پرورش ، سید اصغر رسولی نماینده مقام عالی وزارت و کارشناس مسئول مدارس خاص معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در روز شنبه مورخه ۱۹ مهر ۹۹ از مدیریت آموزش و پرورش مسجدسلیمان بازدید کرد .

به گزارش پایگاه خبری آوای خوزستان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش مسجدسلیمان آقای ولی احمدی رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه استان خوزستان و علی یزدانی مهر کارشناس آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان وی را در این سفر همراهی می کردند .

در این دیدار آقایان غضبان حکمت نژاد و افشین یوسفی مدیران آموزش و پرورش شهرستان های اندیکا و هفتکل و علی زمانپور مسئول آموزش و پرورش عشایر شهرستان اندیکا نیز حضور داشتند .

از مدیریت آ.پ مسجدسلیمان نیز آقایان عیدیوندی معاون پرورشی و تربیت بدنی ، مقدم رییس دایره حراست ، داودی رئیس اداره سوادآموزی ، حسینی مسئول تعاون و بلدی رییس دایره بازرسی در این جلسه حضور داشتند .

در نشستی که متعاقب این دیدار در سالن روابط عمومی مدیریت آ.پ مسجدسلیمان برگزار شد ، آقای ولی احمدی رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه و دبیر جلسه با خوش آمد به حاضرین ، با اشاره به این موضوع که این دیدار ، سومین دیدار نمایندگان مقام عالی وزارت از چهار شهرستان مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا می باشد از روسای ادارات خواست مشکلات و معضلات حوزه مدیریتی خود را بیان دارند .

بهزاد شیانخواه سرپرست آموزش و پرورش مسجدسلیمان با خوش آمد گویی به نماینده محترم مقام عالی وزارت ، روسای محترم دیگر ادارات آموزش و پرورش و حاضرین در جلسه با قدردانی از تلاشهای دکتر ورناصری نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی به بیان عملکرد آموزشی مدیریت آموزش و پرورش مسجدسلیمان و کسب رتبه چهارم استان خوزستان ، همچنین معضلات و مشکلات مدیریت آموزش و پرورش از جمله تجهیزات کارگاهی و نیروی انسانی متخصص پرداخت .

افشین یوسفی مدیر آموزش و پرورش هفتکل در ادامه به ارائه عملکرد مدیریت آ.پ شهرستان هفتکل پرداخت . یوسفی چالش مهم پیش روی مدیریت آموزش و پرورش هفتکل را نیاز این مدیریت به نیروی انسانی تخصصی و فضای آموزشی ، تجهیزات کارگاهی و وسایل گرمایشی و سرمایشی استاندارد ، عنوان کرد

غضبان حکمت نژاد مدیر آموزش و پرورش اندیکا اعلام نمود از رتبه ۳۴ استانی توانستیم ظرف یکسال به رتبه ۲۸ برسیم . شهرستان اندیکا نیازمند ورود خیرین در نهضت مدرسه سازی است . حکمت نژاد برخی از اهم معضلات مدیریت آموزش و پرورش اندیکا را نیاز به هوشمندسازی مدارس و کمبود تجهیزات سخت افزاری رایانه ای و تجهیزات کارگاهی بیان داشت .

در ادامه علی زمانپور مسئول آموزش عشایر شهرستان اندیکا بیان داشت با توجه به آمار بالای دانش آموزی در آموزش و پرورش عشایر اندیکا نیازمند توزیع متوازن امکانات و تجهیزات در این بخش از بدنه آموزش و پرورش هستیم . زمانپور نیاز به ساخت دبیرستان دوره اول و دوم شبانه روزی دخترانه ، یا اختصاص اعتبار مناسب جهت سرویس ایاب و ذهاب این دانش آموزان ، بهسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی ، کمبود نیروی انسانی متخصص ، کمبود تجهیزات رفاهی و کارگاهی را خواستار شد .

سید اصغر رسولی نماینده مقام عالی وزارت پس از استماع سخنان مدیران مناطق و نواحی حاضر در جلسه ، ضمن تقدیر از عملکرد آموزش و پرورش چهار شهرستان مسجدسلیمان ، لالی ، هفتکل و اندیکا نسبت به برخی مناطق و نواحی برخوردار ؛ از تخصیص نیروی بومی در این مناطق حمایت و خواستار اولویت بخشی به تخصیص نیروهای بومی در این مناطق گردید . وی خواستار پیگیری تخصیص دبیرستان شبانه روزی دخترانه در آموزش عشایر اندیکا شد . وی استفاده از دبیران چند مهارتی و دبیران تمام وقت را راهی برای جبران کمبود نیروی تخصصی دانست . رسولی اعلام داشت وضعیت ساختمان مدارس و بهسازی فضا را از طریق اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس خوزستان پیگیری خواهد نمود .
در پایان هیئت اعزامی ، جهت بازدید میدانی راهی شهرستان لالی گردید .

برچسب ها:

لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  سومین هیئت اعزامی وزارت آموزش و پرورش از مدیریت آموزش و پرورش مسجدسلیمان بازدید بعمل آورد + تصاویر
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد