امروز

یکشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۲:۵۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

پایگاه خبری تحلیلی آوای خوزستان: بزرگ ترین پروژه تحقیقاتی در خصوص شناسایی و ثبت اثرهای شهرستان مسجدسلیمان در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوای خوزستان و به نقل از پایگاه خبری رویش زاگرس سهراب حسنوند رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مسجدسلیمان  با اعلام این خبر گفت:

پروژه شناسایی ثبت اثرهای تاریخی سازه های آبی تاریخی مسجدسلیمان با همکاری سازمان آب برق خوزستان، دفتر گردشگری و مهندسی عمومی گروه گنجینه سازه های آبی تاریخی تحت عنوان شناسایی و جانمایی سازه های آبی تاریخی شهرستان مسجدسلیمان در حال انجام و مراحل نهایی آن را پشت سر می گذارد. حسنوند ادامه داد:

در این مرحله ۲۶ اثر سازه‌های آبی تاریخی مسجدسلیمان شناسایی و تمام اقدامات فهرست ارائه شده از جمله معرفی، جانمایی، نقشه برداری، توپوگرافی و نحوه کارکرد هر یک از این اثرها همچون نوع کاربری، موقعیت اثر، مالکیت آن و مسایل آبی سطح الارض و راههای دسترسی و چگونگی ارائه خدمات انجام شده است. رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مسجدسلیمان گفت: چنانچه این اثرها احیاء و مرمت شوند تحول بزرگی در منطقه و روستاها به وجود خواهد آمد و قطعاً در جهت جذب گردشگر و ارائه خدمات به روستاها کمک خواهد کرد.

همچنین با پیگیری های انجام شده قرار است در آینده نزدیک مجوز استفاده از این مکان ها، رودخانه ها و دریاچه های مد نظر توسط سازمان آب و برق خوزستان صادر شود. امیدواریم با حضور سرمایه گزاران بخش خصوصی شاهد تحول چشمگیری در بخش گردشگری شهرستان باشیم….

برچسب ها:

لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان مسجدسلیمان: بزرگ ترین پروژه تحقیقاتی در خصوص شناسایی و ثبت اثرهای شهرستان مسجدسلیمان در حال انجام است
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد